Czy domy drewniane spełnią oczekiwania Polaków?

Dom drewniany w technologii szkieletowej kojarzony jest przede wszystkim z pięknymi krajobrazami Kanady i Skandynawii. Olbrzymia ilość surowca sprawia, że faktycznie taki rodzaj budownictwa jest tam najpopularniejszy. W Polsce domy drewniane zyskują na popularności w ostatnich latach. Co warto o nich wiedzieć? Czy decydując się na budowę domu warto wziąć je pod uwagę?
Czy budowanie domów w technologii szkieletowej w Polsce ma sens?
Rośnie ilość firm oferujących budowę domów w technologii szkieletowej w Polsce. Zazwyczaj producenci proponują nam przede wszystkim wykonanie, ale i projekty. Wśród najczęściej wybieranych projektów wymienia się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza – ich bryła nie jest ciężka optycznie, a dodatkowo wewnątrz znajdzie się dość miejsca na przestronny salon z kuchnią i jadalnią oraz na kilka sypialni i łazienkę na poddaszu. Każdy z projektów zakłada również garaż i podjazd pod domem, dla wygody mieszkańców. Jedną z topowych polskich marek, która proponuje swoim klientom nowoczesne domy drewniane, jest firma mawit.com.pl.
W jakim czasie budowane są domy drewniane? Wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany w ręce klienta w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Szacuje się, że czas ten waha się od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie tworzony jest stelaż domu, wylewane są fundamenty. Nie ma potrzeby oczekiwać na okres wiosenno-letni. Zastosowanie drewna sprawia, że taki dom można budować w dowolnej porze roku.
Czy dom drewniany zapewni nam komfort?
Klienci firm budujących domy drewniane pytają często o ocieplenie domu tego typu. Producenci oferują klasyczne materiały ociepleniowe oraz możliwość rozszerzenia warstwy izolacyjnej o dodatkowe tworzywa. Warto także przemyśleć instalację okien pasywnych, które wspomogą zatrzymywanie ciepła wewnątrz mieszkania.