Firma transportowa – jaka telematyka będzie najlepsza?

Prowadzenie własnego biznesu nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie prawo podatkowe i ciągle rosnące ceny stają przeciwko rozwojowi każdej firmy. Niektóre z nich starają się kombinować aplikując do własnego biznesu nowoczesne oprogramowania. Przykładowo ogromne podatki i drożejące paliwo jest największym wrogiem, z którym musi zmierzyć się każda firma transportowa. Jaka telematyka dla firmy przewozowej będzie najlepsza i czym w ogóle ona jest?

 

Systemy telematyczne w pigułce

 

System telematyczny to nowoczesne rozwiązanie dla każdej firmy przewozowej, które ułatwia prowadzenie biznesu TSL. Z systemu telematycznego korzystają zarówno kierowcy jak i właściciele firm przez co jest pomocna dla wszystkich pracowników. Może ona ułatwić prowadzenie firmy na różnych frontach. Do najpopularniejszych atutów systemu telematycznego należy:

 

-Wsparcie dla kierowców; polega ono na pomocy w automatycznym odczytywaniu czasu ich pracy. Wszystkie dane od razu zapisują się w kopii zapasowej, którą na bieżąco monitoruje przedsiębiorca. Również system telematyczny wspiera kierowców w przypadku doznania usterek i stłuczek poprzez sprawny system obsługi klienta.

 

-Poprawa ekonomii firmy; system telematyczne analizuje raporty spalania, które są połączone z monitoringiem GPS pojazdów ciężarowych. Dzięki temu wreszcie przedsiębiorca może obiektywnie ocenić czy dany kierowca jeździ oszczędnie czy raczej szasta jego drogocennym paliwem. Czasem wystarczy wskazać niektórym kierowcom kilka wskazówek, które oszczędzą spalanie i w perspektywie miesięcy przyniosą firmie sporę oszczędności wydatków.

 

-Monitoring stanu technicznego pojazdów; dzięki niemu przedsiębiorca w formie jednego, skumulowanego systemu widzi wszystkie usterki, przeglądy techniczne i ubezpieczenia, które musi opłacić. Jest to bardzo wygodne i ogranicza ryzyko pomyłek na tej płaszczyźnie.

 

Podsumowanie

 

Większość systemów telematycznych montowana jest do komputera pokładowego każdego samochodu ciężarowego. Zbiorcze dane widoczne są na intuicyjnej aplikacji dostępnej do pobrania na telefon. Jest to fantastyczna i wygodna opcja. Powyższe atuty opisane są na podstawie innowacyjne i nowoczesnej telematyki Dbkfleetmanagement.

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/