Hosting firmowej strony – o czym pamiętać?

Każdy przedsiębiorca zakładający swoją firmę powinien zadbać o jej obecność w Internecie. Tworzenie strony www wiąże się z koniecznością podjęcia istotnych decyzji, które będą miały wpływ na komfort jej użytkowania, bezpieczeństwo, efektywność. Jednym z najważniejszych z nich jest wybór hostingu. Na jakie kryteria warto zwrócić baczną uwagę podczas podpisywania umowy z hostingodawcą? Sprawdź!

Darmowy? Niekoniecznie!

Znaczna część osób mających po raz pierwszy styczność z tworzeniem stron daje się skusić wizją niemałych oszczędności i decyduje się na darmową usługę hostingową. Warto mieć jednak świadomość, że skutki takiej decyzji mogą być bardzo poważne – wolny czas ładowania się strony, denerwujące reklamy, brak wsparcia technicznego i częstych backupów to tylko część z nich. Ceny usług hostingowych są bardzo zróżnicowane i zależą od konkretnych zapisów w umowie, jednak w skali rocznej nie jest to duży wydatek.

Parametry

Hosting stron www powinien zapewniać dużą ilość przestrzeni dyskowej (od 10 do nawet kilkudziesięciu GB), szybkie łącze (dominują obecnie dyski w technologii SSD), nielimitowany transfer oraz odpowiednią ilość pamięci operacyjnej RAM na jeden proces. Jeszcze do niedawna ważnym parametrem był uptime, czyli czas bezawaryjnego działania komputera. Dzisiaj jednak jakiekolwiek dłuższe zakłócenia w działaniu strony są traktowane jako podstawa do żądania zwrotu pieniędzy za usługę hostingową. Niezwykle istotnym czynnikiem jest również częstotliwość wykonywania kopii zapasowych wgrywanych na serwer danych.

Nie bagatelizuj kwestii bezpieczeństwa. Stosowanie solidnych certyfikatów zapewniających bezpieczeństwo migrującym między serwerem a użytkownikiem danych powinno być priorytetem szczególnie dla osób prowadzących sklepy internetowe oraz witryny, gdzie przechowywane są dane osobiste.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/