Skóra tak, jak całe nasze ciało, potrzebuje składników odżywczych, aby prawidłowo funkcjonować. Dostarczamy ich jej wraz z pożywieniem, a także podczas codziennej pielęgnacji, używając kremów do twarzy. Skutecznym sposobem na dostarczenie skórze niezbędnych substancji, jest iniekcja. Przedstawiamy zalety mezoterapii igłowej.
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny z zakresu medycyny estetycznej, który polega na aplikacji wybranych substancji aktywnych do środkowej (mezodermalnej) warstwy skóry. Stosuje się ją zarówno w celu leczenia niedoskonałości skórnych, jak i profilaktycznie.
Zabieg mezoterapii igłowej trwa 20-40 minut. Skóra zostaje najpierw dokładnie oczyszczona, a następnie znieczulona. Mezoterapia igłowa powinna zostać wykonana przez doświadczonego lekarza – listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com. Zabieg polega na wykonaniu licznych mikronakłuć na wybranym obszarze skóry. Specjalista posługuje się strzykawką lub specjalnym urządzeniem wyposażonym w cienkie igły. Dostarczenie składników aktywnych bezpośrednio do skóry pozwala na głęboką i silną regenerację leczonego miejsca. Mezoterapię igłową wykonuje się w serii zabiegów.
Koktajle odżywcze dla skóry
Podczas mezoterapii igłowej stosowane są skoncentrowane substancje terapeutyczne o działaniu nawilżającym, odżywczym, stymulującym. Mogą być jedno- lub wieloskładnikowe. Preparaty do mezoterapii nazywane są koktajlami lub mezokoktajlami. Lekarz dobiera je odpowiednio do celu i miejsca zastosowania.
Jak zauważają specjaliści z Kliniki La Perla SPA w Hotelu Żubrówka w Białowieży, substancją, która zdecydowanie najczęściej stosowana jest w koktajlach do mezoterapii, jest kwas hialuronowy. Ma on właściwości nawilżające i odmładzające. Kwas hialuronowy jest w stanie związać wiele cząsteczek wody naraz. Seria zabiegów mezoterapii igłowej tą substancją prowadzi do widocznego spłycenia zmarszczek, ujędrnienia i rozświetlenia cery.
Mezokoktajle mogą zawierać również takie składniki, jak: witaminy (A, C, E, D, B2, B5), koenzym Q10, aminokwasy, kolagen, komórki macierzyste, polinukleotydy, stymulatory tkankowe. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting. Zabieg ten wykorzystuje odżywczą substancję, występującą w krwi. Osocze bogate jest w płytki krwi i czynniki wzrostu, dzięki czemu lepiej niż jakakolwiek inna substancja wspomaga procesy regeneracyjne w skórze.
Co daje mezoterapia igłowa?
Mezoterapię igłową wykonuje się głównie w celu ujędrnienia, odmłodzenia i wzmocnienia kondycji skóry twarzy, ale zabieg ten ma dużo szersze zastosowanie. Aplikacja odpowiednich substancji w głąb skóry może przyczynić się również do redukcji przebarwień i wyrównania kolorytu cery. Mezoterapia na takie obszary ciała, jak brzuch, uda czy pośladki, służy redukcji cellulitu i ułatwia modelowanie sylwetki. Dzięki temu, że mezoterapia igłowa ma działanie wspomagające procesy regeneracyjne, zachodzące w skórze, sprawdza się również w redukcji blizn i rozstępów. Iniekcję składników odżywczych w skórę głowy wykonuje się w celu zahamowania łysienia i pobudzenia włosów do wzrostu. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie nawet w zabiegach ginekologii estetycznej – stosuje się go m.in. po to, aby poprawić nawilżenie obszarów intymnych.