Sprawy rozwodowe mogą wymagać zarówno jednej lub dwóch rozpraw w sądzie, jak również trwać miesiącami – wszystko zależy od szeregu czynników, w tym chęci małżonków o współpracy. Dla sądu istotny jest staż małżeński, powody d la których małżonkowie chcą się rozwieźć oraz to, czy posiadają oni dzieci. Dobro małoletnich dzieci jest dla sądu najważniejsze.
Adwokat u naszego boku podczas rozprawy rozwodowej
Czy zatrudnienie adwokata podczas rozprawy rozwodowej to dobre posunięcie? Zdecydowana większość osób, która była w podobnej sytuacji, mówi, że tak. Sama obecność adwokata u naszego boku sprawi, że znacznie pewniej poczujemy się na sali sądowej. Aby jednak adwokat mógł nas reprezentować musi on najpierw dokładnie zapoznać się z naszą sytuacją – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena naszej sytuacji oraz ocenienie, jakie szanse mają nasze postulaty w sądzie. Zatrudniając adwokata możemy spodziewać się, że podpowie on, jakie rozwiązania prawne warto wykorzystać w danej sprawie oraz co może zadziałać na nasza korzyść w sądzie. Zadaniem adwokata będzie dbanie o nasze dobre imię, bronienie naszych interesów, ale też powstrzymywanie nas przed podejmowaniem kroków, które mogłyby postawić nasza osobę w negatywnym świetle. Adwokat będzie tworzył w naszym imieniu pisma i wnioski i składał je przed sądem.
Kiedy sprawa rozwodowa wymaga obecności adwokata?
Zatrudnienie adwokata może okazać się konieczne w przypadku rozwodów z orzekaniem o winie współmałżonka. Sprawy takie dotyczą najczęściej niewierności małżeńskiej czy też przemocy występującej w rodzinie. Doświadczony adwokat nie tylko walczyć będzie o rozstrzygnięcie sporu po naszej myśli, ale też starać się będzie o odpowiednie alimenty.