W poszukiwaniu przyczyn ginekomastii

Choć ginekomastia nie jest już tematem tabu, a panowie zmagający się z tym problemem zwykle mają świadomość tego, że jego leczenie nie musi być trudne, nadal pozostaje ona schorzeniem dość tajemniczym. Wynika to przede wszystkim z tego, że przyczyny jej pojawienia się często pozostają nieznane. Schorzenie dzieli się zwykle na ginekomastię prawdziwą i rzekomą. Leczenie każdej z nich musi przy tym bazować na wykluczeniu najczęściej pojawiających się przyczyn wystąpienia tego schorzenia.

Gdy w grę wchodzi tak zwana prawdziwa ginekomastia we Wrocławiu, lekarz otaczający opieką pacjenta w pierwszej kolejności stara się wykluczyć te choroby, które przyczyniają się do większej niż normalnie produkcji estrogenów. Dąży się też do ustalenia, czy spadek poziomu androgenów i testosteronu nie został wywołany sztucznie, w tym choćby poprzez stosowanie sterydów anabolicznych. W przypadku ginekomastii rzekomej pacjentowi oferowane jest nie tylko leczenie operacyjne, ale również pomoc dietetyczna. Dzieje się tak dlatego, że choroba najczęściej jest konsekwencją nadmiernej otyłości lub gwałtownego spadku masy ciała.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą oferta na chirurgia.medfemina.pl.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/