Xiaomi Redmi Note 8 Pro – dane techniczne

Redmi to ekonomiczna linia smartfonów marki Xiaomi, stworzona dla klientów, którzy nie chcą przepłacać za technologię. Nie znaczy to jednak, że mają wobec niej małe oczekiwania! Telefony Redmi są w stanie zadowolić nawet bardzo wymagających użytkowników, a najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakimi parametrami ekranu może pochwalić się Xiaomi Redmi Note Pro 8?
  • Jakiej wydajności można się spodziewać po Redmi Note Pro 8?
  • Czym zaskoczy Cię aparat w tym smartfonie?

Redmi Note 8 Pro – ekran

Przekątna ekranu Redmi Note 8 Pro jest dość duża – wynosi aż 6,5 cala. Smartfon spodoba się zatem osobom, które duży obraz przedkładają nad możliwość obsługi telefonu jedną ręką. W tym modelu zastosowano technologię IPS, a rozdzielczość 1080 × 2340 daje zagęszczenie pikseli na poziomie 409 ppi.

Jasność minimalna i maksymalna jest bardzo zadowalająca, choć sam ekran w niektórych warunkach dość mocno odbija światło, co może przeszkadzać podczas robienia zdjęć. Obraz wyświetlany na ekranie telefonu Redmi Note 8 Pro doskonale odzwierciedla kolory oraz zachowuje dobre kąty widzenia.

Redmi Note 8 Pro – wydajność

Telefon został wyposażony w procesor MediaTek Helio G90T oraz 6 GB pamięci RAM. Takie rozwiązanie daje całkiem zadowalającą wydajność, a na pewno jedną z lepszych wśród telefonów klasy średniej w tym przedziale cenowym. W niektórych benchmarkach Redmi Note 8 Pro wydajnością przewyższał droższe modele, jak Samsung Galaxy A80.

Jeśli zaś chodzi o pamięć wewnętrzną, na rynku dostępne są warianty tego smartfona, w których wynosi ona 64 GB, 128 GB oraz 256 GB. Największym zainteresowaniem kupujących cieszą się dwie pierwsze wersje, określane w sprzedaży jako Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64 GB oraz Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128 GB. Istnieje także możliwość korzystania z karty pamięci (do 256 GB pojemności), jednak jako że mamy do czynienia z hybrydowym dual SIM-em, nie można w takim wariancie używać drugiej karty SIM.

Redmi Note 8 Pro zasilany jest przez baterię o pojemności 4500 mAh. Podczas zwykłego korzystania z telefonu akumulator jest w stanie wytrzymać nawet 2 dni. Jeśli zaś mowa o bardziej intensywnym użytkowaniu (np. gry czy korzystanie z aplikacji), czas ten skróci się do ok. 5-9 godzin.

Redmi Note 8 Pro – aparat

Telefon w tym modelu Redmi ma cztery aparaty z tyłu – szerokokątny 64 Mpix f/1,8, ultraszerokokątny 8 Mpix f/2,2, macro 2 Mpix f/2,4 oraz teleobiektyw 2 Mpix f/2,4. Do tego dochodzi jeszcze przedni aparat w notchu 20 Mpix f/2,0. Trzy z tylnych aparatów zostały umieszczone w pionowym pasku wraz z czytnikiem linii papilarnych.

Aparat w Redmi Note 8 Pro ma dziewięć trybów pracy, a jeden z nich pozwala wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 64 Mpix. Same zdjęcia prezentują wysoki poziom szczegółowości, dobrą ostrość i zakres tonalny – zwłaszcza gdy były wykonane w sprzyjających warunkach oświetleniowych. Szczegółowość nieco spada w wypadku aparatu ultraszerokokątnego.

Redmi Note 8 Pro pozwala rejestrować wideo w 30 klatkach na sekundę przy maksymalnej rozdzielczości 4K. Kręcenie filmu w 60 klatkach na sekundę możliwe jest w wypadku Full HD. Niezależnie od wyboru jakość wideo jest całkiem dobra, jeśli chodzi o liczbę szczegółów.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro to bardzo dobry telefon w przystępnej cenie. Jeśli zainteresował Cię ten model, przejrzyj oferty dostępne na stronie: https://allegro.pl/kategoria/xiaomi-redmi-note-8-pro-300525.

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/