Jak skutecznie chronić się przed słońcem?

O konieczności ochrony przed silnym promieniowaniem słonecznym mówi się dzisiaj bardzo dużo, głównie w kontekście naszego zdrowia. Nadmierna ekspozycja na słońcem w krótkim czasie może doprowadzić do powstawania poparzeń słonecznych, udarów. Skuteczna ochrona podczas odpoczynku w ogrodzie czy na tarasie jest konieczna dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Nowoczesne parasole ogrodowe

Wśród rekomendowanych rozwiązań do ogrodu parasole słoneczne stawiane są na pierwszym miejscu. Nowoczesne konstrukcje, zastosowanie innowacyjnych tworzyw oraz szerokie czasze to tylko niektóre z licznych propozycji producentów. Współcześnie parasole projektowane są w taki sposób, aby każdy z użytkowników znalazł coś dla siebie, a parasole sprawdzały się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach. Na co zwracać uwagę kupując parasol ogrodowy?

Trwałe materiały są najważniejsze

Szukając parasola ogrodowego przede wszystkim zwracajmy uwagę na jakość tworzyw. Stelaże powinny być wykonane z antykorozyjnego aluminium, zabezpieczonego przed działaniem wilgoci oraz odkształceniami. Takie stelaże osadzane są często na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół własnej osi. Na szczycie stelaża umieszczane są czasze – mogą mieć one nawet do 4 metrów długości boku! Czasza tworzona jest z wodoodpornej tkaniny poliestrowej, której gęste włókna zabezpieczone są przed wnikaniem kurzu i silnym promieniowaniem słonecznym. Istotna jest także podstawa pod parasol – wśród oferowanych znajdziemy klasyczne podstawy do wkopania w ziemię, podstawy ustawiane na ziemi oraz podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem.

Szukając parasola zwracajmy uwagę na liczne punkty regulacji – dzięki nim dopasujemy parasol do naszych potrzeb!

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/