Korzystaj z uroków lata bezpiecznie!

Jak spędzić lato korzystając ze wspaniałej pogody? Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest własny ogród czy taras i odpowiednio zaaranżowana strefa wypoczynkowa. Jakie rozwiązania warto wykorzystać, aby móc cieszyć się zarówno komfortem, jak i bezpieczeństwem? Z pewnością warto postawić na nowoczesne parasole ogrodowe. Jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę?

W poszukiwaniu ideału

Jaki powinien być idealny parasol ogrodowy? Zdecydowana większość z nas powie, że ma być elegancki i powinien skutecznie chronić przed słońcem. Współcześnie producenci parasoli mogą zaoferować nam znacznie więcej. Na stronach takich jak parasol-ogrodowy.pl znajdziemy wiele interesujących produktów, odpowiednich zarówno do ogrodów, jak i na tarasy. Co wybrać?

Parasol wykonany z trwałych tworzyw

Parasol ogrodowy powinien być przede wszystkim odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Obecnie stelaże takich parasoli wykonuje się z aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo jest wysoce odporne na wilgoć i pojawianie się rdzy. Aluminiowy stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni – to z kolei ułatwia precyzyjne określenie ułożenia parasola.

Czasze parasoli ogrodowych projektuje się w taki sposób, aby mogły zacienić jak największy obszar. Czasze prostokątne, kwadratowe i okrągłe tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie kurzu, wilgoci, uszkodzenia mechaniczne. Czasza doskonale chroni przed promieniowaniem UV, a dodatkowo nie nagrzewa się. Oznacza to, że w jej cieniu panuje przyjemny chłód. Tkanina na czaszy amortyzowana jest przez sprężyny naciągowe. Parasol w okresie jesieni i zimy warto okrywać pokrowcem.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/