Za twardy materac na naszym łóżku

Sypialnia to nasza oaza. To miejsce, gdzie możemy odpocząć po bardzo ciężkim dniu w pracy. Łóżko to miejsce, gdzie każdy z nas powinien zawsze móc się wyspać. Powinien… Czy tak jest naprawdę? Czy każdy z nas wysypia się we własnym łóżku? Niestety nie. Bardzo wiele osób ma za twardy materac, który uniemożliwia spokojny i długi sen potrzebny nam do regeneracji.

Za twardy materac przyczyną…złego dnia

Głodny Polak, to zły Polak – na pewno znane jest nam takie powiedzenie. A czy wiemy, że niewyspany Polak, to również zły Polak? A jeżeli ktoś już ze swojej sypialni wychodzi zły, to można być pewnym tego, że reszta dnia też będzie nie najlepsza. Za twardy materac może być winnym wielu naszych niepowodzeń. Trzeba więc o tym pamiętać, jeżeli jesteśmy dopiero na etapie urządzania sypialni i wyposażania łóżka. Sprawdzajmy oznaczenia materacy – H1, H2, H3, H4 – aby dobrać twardość materaca do swoich potrzeb. 

Zdrowie przede wszystkim

Za twardy materac nie tylko może zniszczyć nam dzień. Może być również odpowiedzialny za zły stan zdrowia. Wiele osób zauważa u siebie bóle pleców spowodowane zbyt dużym naciskiem materaca na nie. Do tego łamanie w kościach, brak możliwości porządnego rozprostowania swoich kości. Wiele osób na takim twardym materacu nie może znaleźć dla siebie solidnegoufdo oparcia. Twardy materac powoduje ucisk na naczynia krwionośne. W dalszym ciągu może prowadzić to do częstszych skurczy i do drętwienia mięśni. Ważnym jest więc odpowiedni dobór materaca na swoje łóżko w sypialni.