Eleganckie parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Odpoczynek na świeżym powietrzu, wśród zieleni to najlepsze, co możemy podarować sobie po długim dniu spędzonym w biurze czy w szkole. W okresie letnim warto krytycznie spojrzeć na nasz taras czy ogród – to miejsca idealne do tego, aby zaaranżować w nich strefę wypoczynku. Poza wygodnymi meblami ogrodowymi z pewnością warto zainteresować się parasolami ogrodowymi. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się bliskością natury kiedy tylko tego zapragniemy!

Jaki model parasola wybrać?

Szeroki wybór nowoczesnych parasoli ogrodowych sprawia, że wybranie jednego, konkretnego modelu może zająć nam nieco czasu. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się czarny parasol ogrodowy – czasza w stonowanym kolorze doskonale dopełni przestrzeń urządzoną w minimalistycznym stylu. Wiele osób poszukuje również parasoli o okrągłej czaszy – zazwyczaj ich średnica to 3 metry. Obszerna czasza w tym przypadku to spore ułatwienie – dzięki niej możliwe jest zacienienie dużego obszaru wypoczynkowego.

Materiały mają znaczenie

Elegancja i piękna prezencja parasoli to nie ich jedyna zaleta. W przypadku nowoczesnych parasoli wiele uwagi przykłada się przede wszystkim do wysokiej jakości materiałów. Stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Materiał taki jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Poliestrowe czasze zabezpieczone są warstwą poliuretanu, który sprawia, że tkanina jest odporna na silne promieniowanie UV, działanie wilgoci, wnikanie kurzu. Taka czasza ochroni nas nie tylko przed palącymi promieniami słońca, ale też przed niespodziewanym deszczem.

Parasole ogrodowe oferowane przez topowych producentów odznaczają się również wysoką funkcjonalnością. Czasze regulowane są w jednej lub w dwóch płaszczyznach, przez co możemy dokładnie określić kąt padania cienia.

 

anthasmithphoto.com https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ legal.com.pl