Stylowe meble pokojowe

Meble pokojowe nigdy nie wyjdą z mody. Są to tak uniwersalne meble, ze w każdym domu znajdzie się dla nich odpowiednie miejsce. Nie wszyscy są miłośnikami takich zestawów meblowych, jednak w dużej mierze można spotkać je w wielu salonach w naszym kraju.

Stonowane, uniwersalne meble pokojowe

Jeżeli nie planujemy wykonywać remontu średnio co dwa lata, starajmy się wybierać meble pokojowe stonowane, uniwersalne, proste, ale eleganckie. Takie na pewno będą meble zaprojektowane zgodnie ze stylem nowoczesnym, skandynawskim. Białe fronty meblowe wykonane z twardej płyty MDF o podwyższonej trwałości plus ciemne korpusy będą idealnie prezentować się w pokojach dziennych, gdzie rodzina będzie spędzała ze sobą czas. Świetnie wyglądają również zestawy meblowe w naturalnej kolorystyce przypominające nasze związki z ziemią. Biały kolor mebli można dopasować do małych, ale dobrze oświetlonych salonów.

Siła prostoty w meblach

Bardzo fajną propozycją są proste meble o niewyszukanych kształtach. Są one tak wykonane, że bez trudu można dopasować je do każdego rodzaju wnętrz. Do tego, niezależnie od tego na jaki kolor zmienimy ściany ich proste wykończenia świetnie będą pasować do całości otoczenia. Cechą charakterystyczną takich mebli jest brak jakichkolwiek zdobień i ornamentyki. Proste wykończenia bardzo często stosowane są w klasycznych zestawach. Meble pokojowe proste świetnie wpasowują się do miejsca, które z założenia ma nam służyć do relaksu  odpoczynku. Ich niezbyt skomplikowana budowa dopełni ładu i harmonii.