Wybierz nowoczesne zadaszenie tarasu i ciesz się spokojem w strefie komfortu

Możliwości na zaaranżowanie tarasu jest naprawdę wiele – możemy przebierać w ofertach licznych kompletów meblowych, decydować o dodatkach, oświetleniu, roślinach. Aby jednak móc w pełni korzystać z wiosny i lata na tarasie warto pomyśleć o funkcjonalnym zadaszeniu, które pozwoli nam skryć się przed silnym promieniowaniem UV i deszczem. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę?

Nowoczesne tarasole na wyciągnięcie ręki

Do niedawna najchętniej wybieranym rozwiązaniem na tarasach były parasole ogrodowe. Te jednak dawały jedynie skrawek cienia. Alternatywą okazały się funkcjonalne tarasole, czyli nowoczesne zadaszenie tarasu w formie lekkiej konstrukcji z dachem. Innowacyjność tego rozwiązania całkowicie zmieniła nasze postrzeganie tarasu. Dzięki tarasolom możemy korzystać z bliskości zieleni od wiosny do jesieni, nie przejmując się deszczem czy wiatrem. Jak to możliwe?

Jak zbudowana jest tarasola?

Nowoczesne tarasole wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych profilach – nawet na ich niewielkiej ilości możliwe jest zadaszenie dużej powierzchni tarasu. Konstrukcja zaprojektowana została w taki sposób, aby opierać się silnym podmuchom wiatru, a w jej wnętrzu ukryto system odprowadzania wody. Kolor konstrukcji wybiera użytkownik –  do dyspozycji ma paletę ponad 200 klasycznych barw oraz kolorów idealnie imitujących naturalne drewno.

Dachy poliestrowe i lamelowe

Jak tworzone są dachy tarasoli? Wśród najchętniej wybieranych wybiera się tarasole z dachami lamelowym. Są one tworzone z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni. Ich ułożenie reguluje użytkownik, tym samym decydując jak wiele światła ma wpadać pod tarasolę. Innym rodzajem są dachy poliestrowe pokryte warstwa poliuretanu. Taki dach jest całkowicie wodoodporny, zabezpieczony przed wnikaniem kurzu i promieni UV.