Nowości w modzie sportowej

Od zawsze wiadomo, że “w zdrowym ciele zdrowy duch”, jednak to właśnie w ostatnich latach obserwować można boom na aktywność fizyczną. Niezależnie od tego czy jest to joga, bieganie czy wspinaczka wysokogórska, sport jest w modzie. A wraz z modą na sport rozwija się moda sportowa.

Nieprzemijająca funkcjonalność

Co roku topowe marki sportowe prześcigają się w projektach, które mają jak najlepiej sprawdzać się podczas uprawiania sportu, ale jednocześnie być nowoczesne i stylowe. Projektanci odzieży sportowej chętnie promują innowacje jak np. wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji butów sportowych, a nawet strojów kąpielowych. Jeśli jednak ktoś myśli, że typowo kobiece spódnice i sport mają niewiele wspólnego, jest w błędzie.

Moda w wydaniu fit

Jedną z nowinek w modzie sportowej są spódniczki z szortami. Jest to specjalny model, którego powstaniu przyświecały dwie wartości – funkcjonalność i kobiecość. W rezultacie powstał produkt, który pozwoli uprawiającym sport kobietom poczuć się elegancko i modnie w każdej sytuacji. Kolejną z bardzo ciekawych innowacji jest biustonosz z wbudowanym pulsometrem, który może zebrane dane przesyłać w technologii Bluetooth bezpośrednio do smartfona lub smartwatcha. Na jednym załadowaniu pulsometr działa nawet do siedmiu miesięcy. Biustonosz można również bez obaw prać.Producenci odzieży poszli o krok dalej i ukryli nowoczesną technologię również w sportowych szortach. Jeden z modeli spodenek biegowych pokryty został sensorami monitorującymi tętno, siłę odbicia, czas kontaktu stopy z podłożem, hamowanie, rotację miednicy, a nawet długość kroku. Informacje zbierane i przetwarzane są w czasie rzeczywistym, co daje możliwość dokonania niezbędnych modyfikacji biegu.

Sportowa elegancja dla każdego

Niezależnie od tego czy wybierzemy kobiece sportowe spódnice czy ultra nowoczesne, naszpikowane sensorami szorty, moda sportowa oferuje najwyższą jakość zastosowanych materiałów oraz metod. Dzisiejsza odzież sportowa dla amatorów w dużym stopniu upodabnia się do odzieży profesjonalnych zawodników. Nikt nie pamięta już bawełnianych t-shirtów, spódnic tenisowych w wersji retro, ani skarpetek frotte. Dziś wykorzystuje się niemal futurystyczne materiały pochodzące np. z alg morskich czy plastikowych butelek. Odzież jest wygodna, bezszwowa, idealnie dopasowana do ciała. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko ćwiczyć.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej

qieateri.com ganx.net ynk.com