Jak samodzielnie skompletować zestaw do manicure hybrydowego?

Najbezpieczniej byłoby wykonywać hybrydy w salonie kosmetycznym, ale niestety nie każdą kobietę stać na to, by średnio co trzy tygodnie pozbywać się przynajmniej 60 zł. Można natomiast skompletować swój własny zestaw do manicure hybrydowego, by tworzyć takie paznokcie samodzielnie.

Najważniejsze elementy zestawu

Dwoma podstawowymi elementami każdego takiego zestawu są lakiery. Przede wszystkim baza i top coat. Powinny to być produkty tej samej marki. Bardzo ważne jest ich jakość, gdyż to one będą mieć bezpośredni kontakt z płytką paznokcia i mogą jej zaszkodzić. W domowym zestawie przydadzą się również różnego rodzaju lakiery hybrydowe. Miniaturowe ich wersje są tańsze, ale te standardowe starczają na dłużej.

Co kilka tygodni manicure hybrydowy należy ściągnąć, dlatego konieczne jest wyposażenie zestawu do manicure hybrydowego w produkty umożliwiające bezpieczne rozpuszczenie lakieru. Tutaj przydadzą się: odtłuszczacz, aceton, bezpyłowe waciki, bloczek polerski i striper.

Różne rodzaje lamp

Lakiery hybrydowe same w sobie nie szkodzą paznokciom. To promieniowanie UV może je osłabić i to przez nie manicure hybrydowy zaczął być ostatnio krytykowany. Z tego względu warto rozważyć zakup lampy LED. Będzie ona bezpieczniejsza i dla samych paznokci, i dla skóry dłoni, gdyż promieniowanie UV może narażać skórę nawet na zachorowanie na nowotwory.

Bez lampy zestaw do manicure hybrydowego nigdy nie będzie natomiast kompletny. Jest to jeden z jego ważniejszych elementów. Podstawa, bez której lakieru nie dałoby się utwardzić, a sam manicure okazałby się nietrwały i już po kilku dniach zacząłby odchodzić od płytek paznokci.

Gotowe zestawy

Różne są zdania na temat tego, czy lepiej kupować gotowe zestawy do manicure hybrydowego, czy jednak kompletować je samodzielnie. Profesjonalistki, czyli kosmetyczki zajmujące się zawodowo stylizacją paznokci, na ogół wolą same wybierać poszczególne części kompletów. Wtedy zyskują nad nimi większą kontrolę.

Panie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure’u hybrydowego, spokojnie mogą jednak sięgnąć po gotowe zestawy, zwłaszcza jeśli nie do końca jeszcze wiedzą, co powinno się w nich znaleźć. Na ogół komplety wychodzą też taniej.

Zestaw do manicure hybrydowego znajdziesz w sklepie Chiodo.pl

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/