Profesjonalny alkomat czy jednorazowy alkotest?

Niekiedy w życiu bywa tak, że jedziemy na imprezę samochodem i chcemy nim na drugi dzień wrócić do domu. Jeśli jest to przyjęcie na którym znajduje się alkohol i spożywaliśmy go dzień wcześniej, warto zbadać się alkomatem. Obecnie wybór alkomatów jest duży, dostępne są w różnych rozpiętościach cenowych, ale nie każdy będzie skuteczny i precyzyjny. Czy alkotesty jednorazowe są dobrym rozwiązaniem? A może warto zainwestować alkomat z prawdziwego zdarzenia?

Profesjonalny alkomat

Jeżeli zdarza nam się spożywać alkohol na imprezach i często podróżujemy samochodem to warto zdecydować się na zakup alkomatu z prawdziwego zdarzenia. Alkomat jednorazowy to dobra opcja, jeśli jednak chcemy mieć 100% pewności, ze nie mamy alkoholu we krwi, to alkomat będzie lepszym rozwiązaniem. Niestety jednorazowy alkomat nie jest tak precyzyjny, jak te używane przez policję czy takie, które można kupić na własny użytek w dobrych sklepach z elektroniką.

Alkomat jednorazowy

Gdy jedynie kilka razy w roku jesteśmy w sytuacji, gdzie musimy zbadać swoją trzeźwość przed wyruszeniem w trasę, to nie ma potrzeby inwestowania w urządzenie na kilkadziesiąt złotych, chyba, że będzie służyć nie tylko nam, ale innym osobom z rodziny czy znajomym. Jednorazowy alkomat to konstrukcja niebywale prosta, to rurka, która posiada małe kryształki. Alkomat jednorazowy używamy tak, że dmuchamy określone miejsce przez 10 sekund, następnie po 2 minutach możemy odczytać wynik. Jeżeli kryształki są zabarwione na czerwono bądź różowo oznacza to, że nie jesteśmy jeszcze trzeźwi i nie możemy prowadzić pojazdu. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że takie jednorazowe alkotesty nie zawsze będą tak dokładne jak alkomat, który posiada policja.

To, czy wybierzemy profesjonalny alkomat czy będziemy korzystać z alkotestów powinno zależeć od naszych potrzeb. Gdy nie spożywamy alkoholu zbyt często i nie zamierzamy na drugi dzień po imprezie prowadzić pojazdu, to nie warto inwestować w takie urządzenie. Alkomaty przydają się za to w firmach, w których pracownicy przemieszczają się samochodami. To podstawa w firmach transportowych. W tym wypadku warto zdecydować się na zakup dobrego, sprawdzonego urządzenia, które będzie precyzyjne i będzie poprawnie wskazywać poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. To urządzenie bardzo przydatne, które może uchronić przed nieszczęściem, mandatem i konfiskatą prawa jazdy.

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://ciekawostki-porady.blogspot.com/