Dodatkowe ubezpieczenia – czy warto z nich korzystać?

Coraz więcej Polaków wykupuje dodatkowe ubezpieczenia – są to ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia związane z mieniem, samochodem lub też podróżami zagranicznymi. Czy zakup takich ubezpieczeń faktycznie może wpłynąć na nasz komfort zdrowia i życia? Okazuje się, że tak – warto takim ubezpieczeniom przyjrzeć się z bliska.

Ubezpieczenia zdrowotne – alternatywa dla polskiej służby zdrowia

Prywatne ubezpieczenie medyczne jest coraz częściej wybierane przez Polaków – pozwala ono na korzystanie z pomocy specjalistów bez konieczności oczekiwania na wizytę na kilka miesięcy do przodu. Prywatna opieka zdrowotna dostępna jest w formie miesięcznych pakietów – w zależności od ceny możemy korzystać z pomocy kilku lub kilkunastu specjalistów, zabiegów laboratoryjnych, pomocy pielęgniarki. Zaletą ubezpieczenia tego typu jest fakt, że na wizyty możemy umawiać się zarówno telefonicznie, jak i poprzez dedykowany system internetowy.

Ubezpieczenie OC obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Jego wysokość uzależniona jest od wielu czynników, m.in. naszego wieku, stażu jako kierowców, ale i marki i wieku samochodu, przebiegu. Ubezpieczenie OC musi być ciągłe! Szukając najlepszego ubezpieczenia samochodowego warto skorzystać z wyszukiwarki mfind.pl, która pozwala na wyszukiwanie najlepszych opcji ubezpieczeniowych w kraju, dopasowanych do naszych potrzeb.

Ubezpieczenia podróżne podczas wyjazdów zagranicznych

Wybierając się w zagraniczną podróż koniecznie wykupmy ubezpieczenie podróżne. Jego wysokość zależna będzie od odwiedzanego przez nas regionu, jak również od naszego wieku oraz ilości dni urlopowych. Ubezpieczenie takie pokrywa koszty leczenia ambulatoryjnego, wizyt lekarskich, leczenia szpitalnego.

eble.pl developer.com -satori.org