Kilka porad jak wybrać dobre meble do łazienki

Łazienka musi być pomieszczeniem, gdzie łączy się estetyka z funkcjonalnością. Meble do łazienki muszą być wybrane w odpowiedni sposób i muszą pasować nie tylko do wystroju wnętrz ale także do naszych upodobań. Warto poznać kilka cennych wskazówek zanim kupi się wyposażenie do takiego pomieszczenia.

Bezpieczne meble do łazienki

Posiadając dzieci podczas urządzania łazienki musimy pamiętać nie tylko o funkcjonalności, estetyce ale także o bezpieczeństwie. W szczególności, jeżeli mówimy o malutkich dzieciach, którym nie wszystko można wytłumaczyć. Po pierwsze stawiajmy na meble do łazienki o zaokrąglonych kantach. Dzięki temu, nawet jeżeli dorosły zaliczy “bliskie spotkanie” z szafką, to na pewno nie odczuje tego tak mocno. Po drugie stawiajmy na szafki podwieszane do których małe rączki dziecięce nie będą miały ułatwionego dostępu. Warto również pomyśleć o zabezpieczeniach na uchwyty, które nie ułatwią dzieciom otwierania szafek. 

Dopasowane wyposażenie do łazienki

W starych budownictwach ale równie urokliwych, gdzie można znaleźć mieszkania np. z oknami dachowymi, bardzo często mamy do czynienia z pomieszczeniami o nietypowych wymiarach, w tym również łazienka. Jeżeli i my mamy taki problem, to idealne meble do łazienki zamówimy na wymiar. Nie warto patrzeć na ofertę gotowych sklepów, ponieważ potencjał naszej łazienki nie zostanie wykorzystany w odpowiedni sposób. Meble zamówione indywidualnie sprawią, że uzyskamy w łazience taką ilość szafek wysokiej jakości zabezpieczonych przed wilgocią, która na pewno wystarczy nam na pochowanie wszystkich rzeczy w nich. 

netrza.pl zemydlaciebie.pl cambias.org