Jak się przygotować do triathlonu?

Triathlon to w ostatnim czasie bardzo popularny rodzaj sportu, który z roku na rok przyciąga coraz większa rzeszę osób w różnym wieku. Panie i panowie przez cały rok bowiem trenują bieganie, jazdę na rowerze i pływanie, by w ogólnopolskich zawodach sprawdzić swoje umiejętności, poprawić wyniki życiowe i zaczerpnąć tej niesamowitej adrenaliny, jaką daje ten sport. Co musi posiadać każdy triathlonowiec? Poniżej odpowiedź..

1. Kondycja

To niewątpliwie jeden z kluczowych elementów, by móc wystartować w zawodach. Do triathlonu bowiem nie da się podejść bez odpowiedniego przygotowania i masy treningów. Każdą dziedzinę (bieganie, jazdę na rowerze, pływanie) należy na bieżąco trenować, by ukończyć zawody.

Na odpowiednie przygotowanie do zawodów nie wpływają tylko regularne treningi. Tutaj znaczenie ma cały styl życia sportowca. Odpowiednia dieta, regularne wysypianie się, unikanie stresu, odpowiednia suplementacja – to niezwykle ważne czynniki nie tylko dla triathlonowca, ale i każdego sportowca,

2. Ubiór

W przypadku tego sportu, odpowiedni i komfortowy ubiór jest niezwykle ważny. Jaki strój podoła przy biegu, jeździe na rowerze i pływaniu? Tylko taki, który będzie dobrze dopasowany rozmiarowo oraz będzie składał się z dobrych jakościowo materiałów. Przepuszczalność powietrza, wygoda, komfort – to cechy, które powinien posiadać taki komplet.

Ubiór to dość spory wydatek. W sprawdzonych sportowych sklepach stacjonarnych specjalny kombinezon do triathlonu można kupić od około 400 do 1000 zł.

3. Sprzęty

Każdy sportowiec doskonale zdaje sobie sprawę, iż czas, kilometry, najlepiej kontrolować za pomocą dobrych, sprawdzonych i niezawodnych sprzętów. smartwatche triathlonowe powstały z myślą, by towarzyszyć każdemu, kto potrzebuje na bieżąco koordynować swoje rezultaty. Smartwatche triathlonowe to rodzaj osobistego trenera, gdyż z ich pomocą można uzyskać cenne wskazówki i informacje na temat zdolności regeneracyjnych własnego organizmu. Dzięki nim sporowiec wie, na którym kilometrze się znajduje, gdzie można przyspieszyć a gdzie odpocząć oraz jaki czas pozostał mu do końca wyścigu.

Kupno idealnego sprzętu to jednak nie lada wyzwanie. Obecnie na rynku jest dość sporo różnych modeli, z których nie zawsze jednak wiemy co wybrać. Na początek najlepszy będzie model od sprawdzonego producenta w przedziale cenowych od 500 do 1000 zł.

efoxstory.com lly.info ying.com.pl