Misja: funkcjonalny i modny pokój dziecięcy

Urządzenie pokoiku dziecięcego to ogromna frajda, ale również spore wyzwanie! Pomieszczenie powinno nie tylko współgrać z dziecięcym gustem, ale również zapewniać maluchowi bezpieczeństwo i stwarzać odpowiednie warunki do zabawy, nauki, odpoczynku. Jakich elementów nie może zabraknąć w pokoju zamieszkałym przez małego lokatora? Sprawdź!

Przestrzeń do nauki i zabawy

W pokoju przedszkolaka i ucznia nie może zabraknąć pojemnych mebli, które pomieszczą wszystkie pomoce i odzież, wyeksponują kolekcję  ulubionych książeczek, pomogą zaprowadzić ład wśród ogromu zabawek. Wśród umeblowania bezwzględnie powinno znaleźć się miejsce dla biurka z fotelem o regulowanej wysokości. Cały pokój, a w szczególności kącik do nauki, powinien być dobrze oświetlony lampami emitującymi naturalne, rozproszone światło. Na środku pokoju doskonale będzie prezentował się dywan z krótkim włosiem, na którym dziecko będzie mogło się bawić.

Przede wszystkim – wygodne łóżko

Podstawowym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju powinno być solidne łóżko wyposażone w wysokiej jakości materac. Na potrzeby dziecka najlepiej będzie odpowiadał materac 140×70 cm, który zapewni maluchowi pełną swobodę podczas snu. Zadbaj o to, aby stopień twardości materaca dopasowany był do budowy anatomicznej Twojego dziecka. Materac powinien być wykonany z antyalergicznych materiałów i posiadać zdejmowany pokrowiec, który można bezpiecznie wyprać w pralce.

Przestrzeń skrojona na miarę

Aranżując przestrzeń dla małego lokatora, warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Twoje dziecko kocha grę na gitarze? A może jest zapalonym sportowcem? Warto właśnie z pasji uczynić główny motyw aranżacji. Pożądany efekt pomogą Ci uzyskać designerskie meble w niebanalnych kształtach, modne fototapety i naklejki na ściany.

lusion-fp7.org tromor.com.pl https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/