Idealny prezent dla małego dziecka

Pojawienie się na świecie małego dziecka jest powodem do radości i dumy. Dzieci są naszą przyszłością i dają mnóstwo szczęścia całej rodzinie. Każdy kto decyduje się odwiedzić nowego członka rodziny powinien zabrać ze sobą jakiś drobny prezent dla maluszka. Jest wiele ciekawych propozycji w tej kwestii, z których warto skorzystać.

Prezent dla noworodka

Noworodki nie mają wiele potrzeb, dlatego też na początek dobrym prezentem będą rzeczy codziennego użytku, które maluszkowi bardzo się przydają. Z pewnością sprawdzą się duże opakowania pieluszek, mokrych chusteczek czy też kosmetyków pielęgnacyjnych.

Dobrym pomysłem będzie też zakup pościeli dziecięcej, rożka do otulania dzidziusia, miękkiego kocyka czy przytulnego ręcznika kąpielowego. Takie rzeczy zawsze są sprawdzą i będą trafionym prezentem dla noworodka.

Ubranka dla dzidziusia

Kolejną propozycją na prezent dla noworodka są ubranka. Te można kupić w rozmiarze noworodkowym albo wybrać coś w większym rozmiarze i niemowlę będzie mogło z nich korzystać nieco dłużej. Ubranka dla noworodków są słodkie i urocze. Są wykonane z materiałów w pełni bezpiecznych dla delikatnej skóry niemowlęcia.

Ubranka dla dzidziusiów są podzielone na ubranka uniwersalne, chłopięce i dziewczęce. Ubranka dla dziewczynek często są w pastelowych kolorach, mają dodatki w postaci falbanek, kokardek i cekinów. Z kolei niemowlęce ubrania chłopięce mają naszywki z postaciami z bajek, często są w kolorach zielonych i niebieskich. Ubranka zawsze są dobrym pomysłem na prezent, doceni je każdy rodzic.

Pierwsze zabawki dla noworodka

Mimo, że noworodek nie potrzebuje jeszcze zabawek, można dla niego kupić niewielkie pluszowe przytulanki, materiałowe grzechotki czy karuzelkę nad łóżeczko. Mimo, że takie dziecko nie wiele jeszcze rozróżnia barw, to jednak z pewnością doceni kolorowe ozdoby w jego bliskim otoczeniu. Każda z tych rzeczy powinna mieć specjalne atesty i być wykonana z materiałów, które nie zaszkodzą maluszkowi.

Ciekawym pomysłem na prezent dla noworodka jest miś szumiś. Obecnie rzecz ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych rodziców, ponieważ ten niepozorny z wyglądu pluszak ma wiele dodatkowych funkcji. Jego zadaniem jest uspokajanie dziecka kiedy to się niepokoi. Ma on wbudowany odtwarzacz dźwięku, którym można dowolnie sterować. Można z niego odtwarzać spokojną muzykę jak i różne dźwięki, które mają za zadanie uspokoić dziecko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Prezenty dla noworodka.